Junkers-Bosch z nową linią gazowych przepływowych podgrzewaczy wody – Junkers Hydro 4000

Posted By: Technologia Grzewcza In: Urządzenia On: Comment: 0

Junkers-Bosch to niekwestionowany lider na rynku gazowych przepływowych podgrzewaczy wody. Nowa linia Junkers Hydro 4000 to najszersze portfolio produktowe na rynku urządzeń, które spełniają wymagania dyrektywy ErP, a dzięki swej różnorodności spełniają również oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Po pierwsze – cichy start
Junkers Hydro 4200 to model wyposażony w automatyczny zapłon bateryjny. Urządzenie wyposażone jest w tak zwany płomyk pilot, który zapewnia delikatny i cichy start. Energia elektryczna potrzebna do uruchomienia zapłonu czerpana jest z dwóch baterii. W momencie poboru wody w pierwszej kolejności zapalany jest płomyk pilot a następnie od niego cały palnik – unikając przy tym efektu „wybuchu” i zapewniając delikatny i cichy start urządzenia. Junkers Hydro 4200 może być w wersji z wyświetlaczem LCD lub bez. Dostępne wydajności urządzeń to 9*, 10 i 14* l/min.
 
Junkers Hydro 4300 to najbardziej zaawansowany model. Wyposażony jest w hydrogenerator. Nie potrzebuje baterii do uruchomienia palnika. Niezbędną energię do wytworzenia iskry czerpie z hydro turbiny, która jest napędzana przepływającą wodą. Wszystkie modele serii 4300 wyposażone są w wyświetlacz LCD. Dostępne wydajności urządzeń to 10 i 14* l/min.
 
Nowoczesny design
Seria Junkers Hydro 4000 to również nowoczesny wygląd. Designem nawiązuje do najnowszej linii kotłów kondensacyjnych. Biała obudowa, czarny symetrycznie rozplanowany panel sterowania oraz zaokrąglone narożniki wszystko to sprawia, że urządzenie prezentuje się stylowo i nowocześnie stając się elementem dekoracyjnym pomieszczenia.
 
Bezpieczeństwo
Nowoczesna konstrukcja zapewnia bezpieczną pracę w różnych warunkach. Urządzenia zostały wyposażone w szereg czujników bezpieczeństwa, które kontrolują aktualne parametry pracy i w razie zaistnienia niebezpiecznej sytuacji wyłączają urządzenie, dzięki czemu użytkownik może czuć się komfortowo i bezpiecznie.
 
Wszystkie urządzenia spełniają wymagania dyrektywy ErP
Wszystkie urządzenia są zgodne z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem UE 814/2013, które od dnia 26 września 2018 roku wprowadziło nowe wymagania odnośnie emisji tlenków azotu. Dla przepływowych podgrzewaczy wody zasilanych gazem, emisja tlenków azotu wyrażona w przeliczeniu na dwutlenek azotu nie może przekraczać 56 mg/kWh. Aby sprostać wymaganiom dyrektywy, która narzuca bardzo restrykcyjne limity emisji NOx został skonstruowany nowy palnik. Zwiększono jego powierzchnię, wydłużono dysze doprowadzające paliwo – mieszankę powietrza i gazu przez co uzyskano bardzo stabilny i jednorodny płomień. Palnik jest chłodzony wodą dzięki czemu dodatkowo obniżono temperaturę płomienia co ma zasadniczy wpływ na ograniczenie emisji NOx. Woda w pierwszej kolejności przepływa przez palnik odbierając część ciepła z palnika a następnie przypływa do wymiennika ciepła, gdzie zostaje podgrzana do wymaganej temperatury.
 
Łatwa wymiana
Nowa linia gazowych przepływowych podgrzewaczy wody Junkers Hydro 4000 została zaprojektowana tak, aby umożliwić łatwą wymianę urządzeń starszej generacji. Rozstaw otworów montażowych do zawieszenia urządzenia jest taki sam jak w poprzednich wersjach urządzeń. Wszystkie elementy niezbędne do zainstalowania urządzenia znajdują się w komplecie.
* - wersje dostępne w 3 kwartale b.r.

Comments

Leave your comment

Produkt dodany do porównania.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.Learn more